ICQ 6

Stáhněte si nové icq na stránce ICQ 6 download

ICQ je nejrozšířenější komunikační program v České republice. Zkratka ICQ znamená "I Seek You" což by se do češtiny dalo volně přeložit jako "Hledám tě". ICQ patří do skupiny takzvaných Instant messaging chatů, což jsou programy, které umožňují uživateli komunikovat s ostatními v reálném čase (čti online). K propojení dochází prostřednictvím sítě internet, která za pomocí serveru přenáší zprávy mezi připojenými uživateli. Každý uživatel má svoje unikátní devítimístné číselné číslo a heslo pomocí něhož se připojuje. Z dřívějších dob (cca. 6-8 let zpět) byly k dispozici i osmimístná registrační čísla, takže uživatelé, které mají svoje id kratší než 9 čísel, používají icq patrně již nějaký ten pátek.

icq logo Používání programu je zdarma. Nicméně při registraci musíte odsouhlasit podmínky používání. Mnoho lidí překvapí, že porušují licenci icq protokolu, pokud používají jiný, než orignální klient. Používání alternativních klientů jako je např. Miranda, QIP, apod. je hrubým porušením licence. Je to z mnoha důvodů, tím patrně největším, je nemožnost zobrazovat reklamu v programu, jako je to u originálního klienta. To mnohé uživatele značně irituje, neboť originální klient je oproti alternativám značně přeplácaný, náročný na pamět a obtěžuje uživatele reklamou.

Protože používání programu je značně intuitivní, zvládnout tento program používat i méně zdatní uživatelé. To je samozřejmě obrovské plus a tak je krom mobilního telefonu a emailu, icq jedním z nejčastěji používáných prostředků ke komunikace. Některé firmy uvádějí icq i jako svoje firemní údaje, skrz které s nimi mohou zákazníci komunikovat. Nicméně používání icq v soukromém sektoru je nelegální. Jedná se tedy opět o porušení licence.

ICQ 6 je nová řada komunikačního programu. Tato změna sebou přinesla mnoho vylepšení, ale přiznejme si i zhoršení. Mezi zápory patří velká náročnost na pamět počítače, mnoho bugů, reklama, apod. Mezi klady pak futuristický desing, vtipné statusy, hry, apod. Přes icq je také možné posílat soubory.